O nás

Naše cesta ke kávě

Naše cesta ke kávě začala v roce 2009, když jsme poprvé ochutnali výběrovou kávu. Sladké cappuccino s čokoládovými tóny doslova nastartovalo naše zalíbení pro kávu. Začali jsme se učit, trénovat, školit, cestovat a hlavně ochutnávat. Vyzkoušeli jsme si vlastní provoz kaváren a postupně jsme se dostali až k pražení kávy. Na jaře 2016 jsme založili pražírnu kávy Caffka. Kávu dodáváme do kaváren a kanceláří po celé České republice. Nabídka se během roku mění v závislosti na sklizni. 

Transparentní obchod s farmáři, distributory i s našimi koncovými zákazníky je náš životní cíl. Informace o kávách se neomezují jen na jméno regionu. Je samozřejmostí, že známe konkrétního farmáře, rodinu, družstvo či závod, kteří kávu vypěstovali a zpracovali. Věříme, že naši zákazníci to budou vnímat podobně jako my, protože touha dozvědět se víc, zvyšuje i chuť na kávu jako nápoj. Naši farmáři pěstují kávu organickým způsobem a tak i my pokračujeme v udržitelném způsobu obchodování. Kávu balíme do kompostovatelných sáčků nebo vratných tubusů. 

Před časem se jeden člen našeho týmu potýkal se zdravotními problémy a tak do našeho života přišly čaje a už s námi zůstaly, protože jsme si je prostě všichni, včetně dětí, zamilovali. Tento lahodný svět se nám pomalu odkrývá a my Vám ho mile rádi přiblížíme. Našli jsme skvělé dodavatele vysoce kvalitních výběrových čajů. Čaje jsou ručně sbírané, organicky pěstované. V Caffce pak vymýšlíme a tvoříme směsi, které ručně mícháme a ručně balíme. 

 

1
2
3