O nás

Naše cesta ke kávě

Naše cesta ke kávě začala v roce 2009, když jsme objevili první pražírnu výběrové kávy v České republice La Boheme Cafe. Byl to pro nás natolik nezapomenutelný zážitek, že na chuť prvního šálku nikdy nezapomeneme, doslova nás očarovala. Koupili jsme náš první kávovar Dalla Corte a náš první freshový mlýnek, vše v hodnotě slušného ojetého vozu. A od té doby se učíme, cestujeme, poznáváme a ochutnáváme a samozřejmě také dáváme ochutnat. V roce 2012 jsme založili Espressobar s výběrovou kávou v Českých Budějovicích a o rok později i kavárnu Černé oči porcelánových šálků. A tak nás velmi těší, že jsme přinesli výběrovou kávu do našeho rodného města.

Protože cestu ke kávě chápeme jako živý proces, přenechali jsme kavárnu v roce 2015 našim baristkám a přestěhovali jsme se do Prahy. O rok později, na jaře 2016, zakládáme vlastní pražírnu výběrové kávy Caffka. Je to pro nás logické pokračování naší cesty ke kávě, díky níž se mnohému učíme a posouváme se ve svých znalostech blíže k původu každého zrnka.

Zakládáme si na transparentním obchodě s farmáři, distributory i s našimi koncovými zákazníky. Informace o kávách se neomezují jen na jméno regionu, je samozřejmostí, že známe konkrétního farmáře, konkrétní plantáže, na kterých se káva vypěstovala. Zajímáme se o celý proces sklizně a zpracování kávy. Zakládáme si na udržitelnosti a férovém obchodě. Volíme pouze takové dovozce zelené kávy, kteří jsou v kontaktu přímo s farmáři a farma tak dostane za svou kávu adekvátně zaplaceno. Prioritou při výběru kávy je také její nepochybná kvalita, která je cítit v každém šálku. Výčty certifikátů pro nás nehrají prvořadou roli. Našimi obchodními partnery se staly společnosti This side up nebo Panama Varietals, které sdílí stejné hodnoty. 

Cesta ke kávě je každý den jiná, podle toho, kde se nacházíme nebo co právě děláme. Jinou kávu a jinak připravenou pijeme doma, v práci, v kavárně nebo venku. Ačkoli jsme mikropražírna a naše nabídka zpravidla nepřesáhne 6 druhů káv, dbáme při výběru kávy, aby chutě byly co nejpestřejší. V naší nabídce najdete kávy vhodné pro přípravu espressa či aeropressu, kávy vhodné k přípravě filtrované kávy, ale i kávy dokonalé při studené extrakci. 

Zveme Vás na společnou cestu ke kávě.

Tereza, Kateřina, Ondřej

Showroom v Praze

Pokud budete mít cestu do Prahy - Smíchov, rádi se s Vámi osobně seznámíme v našem showroomu.

1
2
3